Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Thread Contributor: gkozcanCrack isteği hk.da
Değerli üstatlarım ve dostlarım ;
Herkesin Cümhuriyet bayramını tebrik ederim. Ben bir konuya yazı yazamadan geçemeyeceğim , bir program yazmanın zor olduğunu hep duyuyorum ama ne kadar zor olduğunu ben bilmiyorum çünkü ben yazmadım. İnsan ancak yazdığı zaman anlayabilir . Emeğin muhakkak karşılığının verilmesi gerektiğinide sonuna kadar inanırım. Biraz önce bir arkadaşımız muhabbet kuş üretim programının kendisinin yaptığını ve bu programın kırılmasıyla ilgili burada crack işi yapan üstatlarımıza sitem ediyor. Ben hemen bir şey soracağım bu siteye üye olan tüm dostlarıma soruyorum kaçımız bilgisayarında kullandığı programların tamamın para ile alıpta kullanıyor (yerli veya yabancı sistem programlarıda dahil windows-linux - office - muhasebe vs.) . İnternette bir şey arıyorum bakıyorum 50 tane site açıklama yapmış 48 taneside diğer 1-2 tanesinden kopya alıp yapıştırmış. Üniverisitelerde ders veren proflara bakın yazdığı kitapların büyük çoğunluğu dış kaynaklı kitaplardan alıntı yaparak yazıyorlar. Bu yüzdende biz bir yerlere gelip kalkınamıyoruz. Üstadımın dediği gibi programın ismini C ++ mi C# mi olduğunu bilmeden yazmak ne derece etik. Buradan şu sonuç çıkartılsın demiyorum emekle hazırlanan programların tüm crackları yapılsın demiyorum , ancak bu programı yazan değerli dostumunda bir sonraki versiyonda ben acaba bu açığı nasıl kapatırım düşüncesiyle hareket etmesini , sitem etmemesini dilerdim. Programlara bakın her sene yeni versiyonları çıkıyor. Saygılarımla.
The following 2 users Like gkozcan's post:
  • YuqseLx, ByNigdeli
Ara
Bu bir paradoxtur ve yıllardan beri konuşula gelmiştir.

Yazılımcı programı acaba lisanslı editör kullanarak mı hazırladı ?
Kullandığı bileşenler, eklentiler, kütüphaneler legal mi ?
İşletim sistemi legal mi ?

Bunların hesabı yapılmadan gelip kafa patlatıyoruz emeğe saygı, yaptığınız iş kul hakkı vs..
Önce kendine çeki düzen ver bir düşün acaba programı yazarken sende bir kul hakkı var mı ?
Sonrasında gel burada tantana yap.. Hatta yapma..
Yazılımın sahibi isen yönetime resmi adresinden göndereceğin 1 mail ile yayından kaldır içeriği..

Bize gelince..
Kıralım mı ?
Kırmayalım mı ?
Kul hakkı mı değil mi ?

Göreceli bir konu..
Öyle ki Silahı satan bir adamı hapse atmıyorlar, ama alıp silahı kullanan birini atıyorlar..
Tersine uyuşturucu maddeyi kullananı içeri atmıyorlar, satanı atıyorlar. "Abi ben satıcı değil, içiciyim dedi mi" iş bitiyor..
Ben programı kırar geçerim, onunla kimin ne yaptığın beni pek ilgilendirmez. Silahı satan adam misali..
Themida ile korusun kırılmaz değil ama kimse uğraşmaz en azından.
Gerçi onu yaparken bile crackli versiyonunu bulup yapar.

Tutor hazırlıyorum merak edenler öğrensin işi, kendimizle birlikte mezara götürmeyelim bilgimizi diye.
Kimi kendini geliştiriyor bu bilgi ile, kimi açığını görüyor kapatıyor, kimi de gördüğü taklit edip ben yaptım kırdım ettim diye sahiplenip üstüne üstlük birde bunu pazarlıyor satıyor.

Kısaca böyle gelmiş, böyle gider..
The following 6 users Like Kertenkele's post:
  • cyber, YuqseLx, saldiray, huso11, eXrecovery, rA9
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Crack İstek emprador 2 584 19.01.2019, Saat:01:55
Son Yorum: emprador
  Merhaba dostlar ucretli program crack isteme dangerboy 3 1,066 24.08.2018, Saat:08:59
Son Yorum: SecondLife
  Android crack yapma yardım W4D3 1 2,204 05.04.2017, Saat:01:16
Son Yorum: YuqseLx
  Program Crack İstek sfs 21 15,143 28.02.2017, Saat:20:37
Son Yorum: karaca
  Program Crack deneme10 4 2,322 03.02.2017, Saat:00:07
Son Yorum: deneme10

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi